Vypadněte ven ;)

27. února 2008 v 12:10 | Rhiannonn |  Bez souvislosti
FíDžej z letního sídla,
sedím na náměstí v hrůze sídla správy národního parku a mám ještě deset minut, než načnu novou čtvrthodinu, tak jenom zdravím a vzkazuji:
Lidstvo! Vypadněte od těch židlí a monitorů a jděte ven... Do lesa. Sami. Koukejte se okolo sebe pohledem fotografa, hledejte výjimečnosti, pátrejte po obyčejných zázracích. Dýchejte zhluboka (jak astmatik zahánějící záchvat ;) ), zavřete oči a nastavte tvář slunci. Vyjděte si na vyhlídku a rozhlídněte se do kraje. Zkuste si představit, jak to vypadalo, když tam ještě nestáli vesnice, města, když pole byla jen hoodně malinkatá a jediná známka lidského osídlení byl kouř z hradiště... Roztáhněte ruce a obejměte vzduch.... Žijte. Jste součást přírody, tak tam jděte a rozmazlete se chvilkou, kdy to poznáte i na sobě.
...protože příroda je jediný důvod, proč se nadechnout znovu. Protože není vyšší instance, než je vzduch, stromy, slunce a cvrkot života okolo vás. Pochopte, že jste součást. A zapomeňte, že žijete malý život v městě lidské nadřazenosti, mylných priorit, chabých náhražek a zparchantělých napodobenin životů... Buďte. Jen. A žijte.
Rhiannonn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama