Krása je bezcenná a evolučně na nic!

19. února 2008 v 9:42 | Rhiannonn |  Hluboké myšlenky
Krása je v průměrnosti. Průměrnost. To je ten trik, kterým příroda šálí oko a který využívá umělec. Stvořit krásu znamená stvořit něco průměrného.
- toto je parafráze a já už bohužel nevím odkud...
Jestliže budeme toto tvrzení brát jako bernou minci - což klidně můžeme, protože je na něm víc jak třičtvrtě pravdy - tak nás to přivede ke vzrušujícímu závěru. A to totiž, že oškliví lidé jsou geneticky a evolučně cennější než krásní (!).
Tak si to obhajme.
Jestliže je krása v průměrnosti. A ona je. - Aspoň ta krása populární a všeobecně uznávaná (vzpomeňme na nějaký popis... "postava ani tlustá a ani příliš hubená, nohy dlouhé tak akorát, a šíje labutí, nic nepřebývalo a ani nic nechybělo. Její oči byly krásné - vzdálené od sebe ani ne moc a ani ne málo. Byla nádherná"..) Když je krása v průměrnosti, tak to znamená, že krásní lidé jsou průměrní. To je logické. Teď se ale dostaneme k odvážnějšímu tvrzení.
Průměrnost je evolučně bezcenná. Je známo, - nebo si to alespoň myslíme, že vývoj druhů se dral cestou náhodných mutací. Náhodných mutací! Čili žádná průměrnost. Ti, kteří byly důležití pro druh nebyli v žádném případě průměrní.
A teď nám zbývá si tyto myšlenky propojit. Krása je průměrnost. Pokrok je ve výjimečnosti. Vyplývá nám z toho, že "oškliví" lidé (tedy ti neprůměrní) jsou cestou k vývoji druhu.
Má to však jeden háček. A to, že ti průměrní lidé (ti krásní) využívají své průměrnosti k získání větší genetické převahy. A tak se nám rodí další průměrní a další průměrní... A když je někdo neprůměrný a mohl by lidskému rodu pomoct v evoluci, tak je krásnými skoro zničen... A toto nám vysvětluje další jev - degeneraci a úpadek lidského rodu... Vidíte? Za to může ta takzvaná krása. Za to, že jsme teď slabí omezenci ženoucí se jen za prachama a slepí ke všemu mimo náš vlastní druh (- kéž bychom ale viděli aspoň ten náš druh).
Ale my se nedáme! Budoucnost lidstva záleží na nás! Na nás, na nás neprůměrných! Na nás, co jsme geneticky výhodnější, na nás, co jsme vyvolení samotnou Evolucí, abychom přinesli pokrok!
uff, fídžej, rhiannonn :)
btw - víte proč jsou vědci oškliví? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dasan Dasan | 2. června 2008 v 18:50 | Reagovat

hodně zajímavá úvaha. hej mě se zdá, že příroda zrovna moc nerozdává, buď krása a průměrnost - tedy úplná průměrnost, nebo neprůměrnost - inteligence a ne zrovna nádherný ksicht.

2 Dasan Dasan | 2. června 2008 v 18:51 | Reagovat

p.s.   ze mě bude nejspíš vědec, tak už mlčim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama