Září 2007

Dar

30. září 2007 v 16:07 | Rhiannonn |  blog: hned
Fídžej,
asi jste si všimli nového vzhledu, za takové ignoranty vás nemám (i když jak koho). :). A asi i jste si všimli, že je dost odlišný od těch minulých - je podstatně skromnější, decentnější, snovější... Víc takový...vzhledovitý, než předchozí přírodní, megalomanské, realistické a stroze domakané zjevy.
Liší se nejenom atmosférou, působením, filozofií, základem - a bůhvíčím ještě, ale taktéž autorkou. Není ode mě, dostala jsem ho od Opheily, které tímto moc děkuju. :)
Díky patří i Aurore, která mi pomohla snést a i řešit ty blbosti, co to dělá. A to krásné necelé čtyři hodiny v kuse. - vraj par akcnych minut.. :D
P.S.: komu to dělá nějaké neřádstvo, neb mi to prosím nahlásí, a já si půjdu hodit mašli. :-/ :D

Odkazy

30. září 2007 v 13:31 | Rhiannonn
Odkazy

Ve vzteku z přemýšlení, pod tlakem okolností - a z nevyhnutelnosti

27. září 2007 v 21:38 | Rhiannonn |  Bez souvislosti
Denní dávka buzerace. Kvalitní lekce manipulování. Zkušenosti s dobrovolně nedobrovolným ovládáním. Příprava na život v diktatuře pod zástěrkou demokracie. Jednoduché omezení svobody na jednu jedinou správnou volbu. Vmanévrování osobnosti do určité pózy, do určitého tvaru vyhovující společnosti. Výroba údajně kvalitního a zodpovědného občana. Všechno je pro moje dobro. Všechno je pro moje štěstí. Pro můj šťastný a plnohodnotný život...

Jsou prostě dny...

26. září 2007 v 21:19 | Rhiannonn |  trocha Poezie

Jsou prostě dny
kdy jsem na dně
na nějaké záchrané lano
křičím
je už prostě pozdě

Lonely People - Gotthard

25. září 2007 v 16:20 | Rhiannonn |  Chytré lyrics
Lonely People,
(pozor, v článku je hudba)
:) malá smyslová miniatura dávající možnost nahlédnout do jádra pudla. Správně se ptá a možná ještě lépe odpovídá. Ale jako vždy, ty nejlepší odpovědi na tyhle otázky najdete v sobě. A ani nemusíte přemýšlet, stačí být trochu senzibilní a empatický a odpovíte si v pocitu.
Zvláštní kvalitou výše zmíněného vyniká obzvláště první, druhá, třetí - ehm.. Všechny sloky kromě refrénu a poslední variace na refrén. Ty svou konkretizací a podstatovou nesouvislostí poněkud bagatelizují poslání otázek. I když velikost a závažnost toho sdělení do značné míry závisí na vaší účasti v celém procesu pochopení hudby. Řekla bych, že textař neměl v úmyslu na nás hluboce působit, to je ostatně slyšet i v souznění právě textu a odlehčené hudby. Čili je opět na vás, jak hluboko si ona proklatá slova pustíte a jak vážně je budete brát.
Dalším plusem písničky je, že se nesnaží moralizovat - což je docela obdivuhodné vhledem k tématu. Neříká nic o tom, co je dobře, co špatně. Zas to nechává na vás, abyste si udělali pořádek a stanovili vlastní hodnoty. I když je pravda, že jakýmsi sugestivně manipulativním způsobem vás dožene ke stejnému závěru. A sice, že life without a friend je opravdu a highway with no end...
Rhiannonn Melancholická

Rhiannonniny hudební tipy (už) 20.

24. září 2007 v 15:04 | Rhiannonn |  Hudební tipy
FíDžejéé,
už dvacáté pondělí... čili jsme teprve okolo čísla 80. :) Další 4 písničky, tentokrát propojené záchvatem mého smíchu. Jednak z účesů zpěváků u čísla 2 a 4, jednak z celkové atmosféry čísla 1. - áno, tancuju tu po pokoji :D a u čísla 3 za to může Aurore, neb s našimi drsnými dialogy se směju neustále... Hodně vychechtánek (hrozné slovo, že? )
Díky dámám - Opheile a Aurore, za šedé doporučující eminence. ;)

Obdélník v Obdélníku s Vlnovkou - dvakrát

22. září 2007 v 14:39 | Rhiannonn |  Bez souvislosti
FíDžej,
windowsácký malování má z filozofií pocitů a se stvárněním aktuálního vnímání světa kolem sebe dost málo společného. ( I když nějaká ta pošahaná analogie by se tam dajít našla..:) ).
Většinou takovéhle stavy neřeším, nebo je zveršuju. Tentokrát ale nejde ani jedno. Tady máte obrázky - originál je ten vpravo, ale na černém pozadí blogu to moc nevynikne a invertovaný kus nese takřka stejné poselství. Pokud ovšem může nějaká takováhle věc, která vznikla během 1 minuty 45 sekund nějaké poselství nést.
Co si v tom najdete je čistě na vás, to, kvůli čemu to vzniklo tam je. Alespoň mě to přijde jasné, uvidíme co na to vaše fantazie.
Rhiannonn
p.s.: komentáře velmi vítány. ;)

Bezvýznamy beze jména

18. září 2007 v 22:50 | Rhiannonn |  trocha Poezie
Džeje,
po vellmi dlouhé době - na mě tedy ano, poslední poe věc jsem napsala někdy v polovině července - jsem zas něco splácala dohromady.
Pokud to chcete číst tak, jak to slyším já, tak si to recitujte do melodie slok v Nohavicově songu, který si teď samozřejmě nevzpomenu, jak se jmenuje... Začíná to ale "jako jelen, když vodu chce pít.." a refrén je "taková je ve mě tíseň, taková je tíseň ve mě" - mimochodem moje dost oblíbená. Aj i skoro tématická, jak uvidíte.
Dost zatraceně inteligentních vsuvek a oduševnělých blábolů na téma: smysluplný úvod.
Název vymyšlen v kooperaci s Aurore - děkuji :)
přeji příjemnou četbu

Rhiannonniny hudební tipy 19. týdne od založení :D

17. září 2007 v 14:24 | Rhiannonn |  Hudební tipy
Dnes poněkud úchylněji
EfíšekŽevíššek,
číslo tipů se dnes shoduje s pořadovým číslem laserování... Je poněkud naivní doufat, že by se eventuelně TEoreticky (žádný podtext. žádný podtext) mohlo shodovat i příště, ale bylo by to fajn. ;) Nepříjemná (už ne)zkušenost ovlivnila výběr hudby. Je to energičtější, ujetější, ale je to to, co jsem dneska potřebovala slyšel. Jsem zvědavá, co kdo na to řekne, zvlášť jestli se mu to do nálady netrefí.
Dnešní dvorní sponzor je konečně někdo, kdo není chlap..eventuelně chlapec. Díky tedy Opheile za 50% skladeb. :D

Malý objev dávno známého

14. září 2007 v 19:32 | Rhiannonn |  Bez souvislosti
Džeje,
ať poznáte taky někoho pořádnýho, ne jen moje .... ubohé variace :))...

Tak to rozjedu... anebo přibrzdím :D

12. září 2007 v 17:55 | Rhiannonn |  Rhi, tedy Já
FíDžejjj!
dělám si radost. A poprvé za snad x let se cítím fajn. A je to wowkovní.
Malý osobní článek spíš pro mě než pro vás, ale i vy si to můžete přečíst...
O tom, jak se Rhiannonn (ne)rozhodla

Rhiannonniny hudební tipy 18.

10. září 2007 v 17:24 | Rhiannonn |  Hudební tipy
Jewela,
tak zas přemýšlím, co já to tu vůbec vyrábím. Co já mám vlastně za kvalifikaci k tvorbě hudebních tipů, když 90% toho, co se tu objeví, mi stejně pošlou různé zdroje.
Tak zas přemýšlím nad pseudooriginálními kecy do úvodu. Co já to vlastně dělám? A o co se tu pokouším? Snad jenom udělat si hezkou chvilku a těm 5 lidem, co hlasujou zas nacpat trochu hudby bez reklam.
Tak zas přemýšlím, .... kašlu na přemýšlení, pusťte si 4 písničky a buďte v klidu. Co já to tady vlastně plácám?
Opravdu - zavést cenzuru na tyhle kecy.
Hoj, fj nebo co vy sami chcete a trochu smajlu do toho nudného pondělku.

Znovu a zase - co se dělo minulý týden

8. září 2007 v 12:00 | Rhiannonn |  Rhi, tedy Já
FíDžej,
tak je to za mnou. První stádium integrace zahájeno a takřka slibně rozvinuto. Aj ten obávaný návrat mezi povinnosti dopadl v poho - čekala jsem stres a mám pohodu. Absolutně mě totiž nezajímá, že matiku nás učí profesor Snape v extra Vostrém vydání. No dobře, asi mě to zajímá a i mi to vadí, ale zatím mě k tabuli nepovolal (12 lidů už mělo tu čest), a můj kotlík je moc daleko na to, aby nad ním nakláněla svůj hákovitý nos... Ale profesorka Vostrá je opravdu docela nabroušená - nicméně Žert byl horší. Co a jak se dělo můj prvý týden ve škole v nové tříde k dočtení níže...

Rozhovor R s Rhiannonn - Objevení Amerik a jiných kontinentů

6. září 2007 v 15:44 | Rhiannonn |  Dialogní Monology
FíDžej,
nějak jsem pozapomněla na úvod, což už jsem teď líná napravovat, takže to jen oddělíme, ať to tu nezabírá tolik místa.
btw komenty vhodné

Intermezza - od jedničky až do pětky

4. září 2007 v 16:14 | Rhiannonn |  Výkřiky z Křoví
Fího,
dnes ve škole na mě padla ..ehm.. ne zrovna pozitivní nálada, tak vznikly první 4 miniatury. Co si z toho vemete, je asi tentokrát naprosto čistě na vás, protože ode mě v tom žádné poselství není. Je to jen... Jen záznam mých myšlenek :).
Poslední vznikla teď - ehm, tak před deseti minutami, neb jsem sama sebe inspirovala, a ta situace stála za malé zastavení.

Rhiannonniny hudební 17.

3. září 2007 v 14:02 | Rhiannonn |  Hudební tipy
FíDžeje,
Je zase pracovní pondělí, tak ho zase zpestříme tipy, ne?
Je to zase jako minulý rok. 4 písničky průběžně vybírané poslední týden, několikrát za sebou omleté ve winampu, pak nalezení videa na youtube, nadávání na youtube, upravování seznamu, zveřejnění a radost z komentářů. Pro tentokrát mi ale odpadla jedna položka a to probírání došlých tipů od zásobovatelů, (čímž děkuji Kikikoňovi, Astrakovi, TEocratovi a Suvingovi - seřazeno odhadem sestupně dle četnosti songů mě poslaných) protože dnes nezazní ani jediný kus z jejich seznamu.
Ne, dnešní tipy, první po prázdninách, si udělám celé sama. :)
Je z nich docela cítit moje stávající průběžná nálada. I když snad ne na tolik, aby vás to do ní uvrhlo taky.
Doufám tedy, že se trefím do vkusu, a že budu mít od vás zase co číst ;).

Nezahlédnuté tvé (asi) modré oči

2. září 2007 v 15:36 | Rhiannonn |  trocha Poezie
eFJé,
na úkoly, co mi kdo uložil se nezapomíná. Některé úkoly jdou ignorovat. Některé vám ale nedají pokoj dokud nejsou splněny. A některé úkoly vám nedají pokoj dokud nejsou splněni v takovém rozsahu a v takové kvalitě, jakou si zaslouží.
Ehm. Nevím, jestli to má kvalitu, jakou by si to zasloužilo, zato ale vím, že na tenhle námět něco lepšího už nenapíšu. Je to sedmá variace a o osmou se už pokoušet nehodlám, protože tohle už má (skoro) všechno, co to mít mělo.
Omlouvám se za to, že vám to asi nic nepochopíte... Je to prostě... no asi dost osobní. Na druhou stranu si ale myslím, že nemusíte chápat a rozumět tomu, proč jsem to psala a o čem to je. Stačí, když si v tom každý najde svoji vlastní myšlenku. Protože to je to hlavní, o co se pokouším. Ne předat myšlenku, ale povzbudit fantazii. :) Tak snad se o to tenhle kus alespoň důstojně pokusí.