5. důvodů proč si zamilovat americký radar

3. března 2007 v 23:33 | Rhi |  Bez souvislosti
Takže, hodlala jsem se vyhnout nějakému úpornému komentování politiky, ale tenhle článek nikomu nevnucuje žádný názor, nepoučuje co je dobře a co špatně, nikoho snad ani moc neuráží... (Chudák Bill Gates) a nakonec to vlastně ani nekomentuju já, ale chytrý a vtipný autor pod nicneříkajícím pseudonymem Jiří Křoví. :D Jo, opět je to věc vyhrabaná na netu. Tak se Bavte. Yndžojj
Fídžej. :D - Rhi -

Důvod č. 5 - Vznik nových druhů

Díky avizovanému výkonu radaru, který má mít v impulzním režimu asi tisíckrát větší výkon než přerostlé žižkovské párátko na zuby, vznikne na našem území spousta nových přírodních kuriozit, častokrát s více hlavami nebo končetinami, než je třeba pro cestování tramvají na pracoviště. Vznikne unikátní databáze náhradních dílů, díky které se staneme vyhledávaným centrem lékařské Evropy.

Důvod č. 4 - Klid na práci

Podle Mirka Topolánka bude radarová základna "oázou klidu" a přinejmenším u ní budou zpívat ptáčci árie z Rusalky a v dálce bude šumět vodopád. Mirek také Američanům přislíbil, že Talmanovic dítě bude pobíhat pouze v této oáze, takže radar bude přínosem pro výchovu mladých pravicových politiků. Mohli bychom do oázy poslat také přerostlé budižkničemu Marka Bendu?

Důvod č. 3 - Prohloubení internacionalismu

Nikdo nemůže zazlívat zhruba dvoustovce "american boys", že se budou chtít čas od času pobavit nad něčím jiným, než jsou fotoseriály z prostředí hladových bobříků. Aby US Boys nepůsobili příliš cize v českém prostředí, budou se muset naučit několik českých slov, která jim zůstanou v paměti na celý život, a pokud se živí a v celku vrátí zpět do Kansasu, budou česká slova dávat k pobavení v místním Walmart Shopping Centru při rozhovoru s uklízeči. Stejně tak si i česká děvčata rozšíří svou slovní zásobu v angličtině, což pak budou moci uplatnit při získávání práce asistentek ředitelů nadnárodních firem.

Důvod č. 2 - Pod deštníkem jsme všichni v bezpečí

Alexandr Vondra to řekl moc poeticky: "Je to takový deštník, který nad námi Amerika roztáhne." I přes nepředstírané slzy dojetí se Saša ještě letmo zmínil, že už pracuje na tom, aby si někdo v Americe uvědomil, že český národ je hrdý národ a jako takový by rád do USA cestoval za nelegálními pracovními příležitostmi bez ponižující vízové povinnosti - obzvlášť pokud se český národ dovtípí, že ten krásný česko-americký deštník bude chránit pouze obyvatele Spojených států. Od té doby dává Alexandr v tisku na vědomí, že v zákulisí se tvrdě pracuje a víza Amerika téměř zítra zruší. Američané ale finální souhlas podmiňují nelidským ultimátem - že si vezmeme české osazenstvo New York Rangers a Ivanu Trumpovou zase zpátky.

Důvod č. 1 - Exprezident Havel souhlasí

Nejslavnější žijící český humanista se nechal v mnoha novinových článcích slyšet, že nepovažuje za nutné, aby o tak zásadní stavbě dalšího pilíře euroatlantické spolupráce rozhodoval hlas primitivního lidu, povětšinou s neukončeným středoškolským vzděláním, a ještě k tomu ve zmanipulovaném referendu, kdy může být otázka zavádějící. Náš bývalý prezident se ve všech radarových projevech spíše snaží naznačit, že pro dobro naší země je ochoten se znovu obětovat a u Američanů nám spolu s ráčkujícím knížetem vyjednat co nejlepší podmínky. Vždyť nebýt západní civilizace, tak tu stále jezdíme na hadech a malujeme matrjošky. Na rychlé převlečení kabátu do hábitu z prostěradel nemáme příznivé povětrnostní podmínky, přestože obzvlášť aplikace mnohoženství je v naší zemi přinejmenším v testovacím režimu.

Bonusový důvod

Pamatujte si, že někde tam za obzorem v poušti běhá Mohamed se šroubovákem kolem mezikontinentální balistické hlavice a do jejího ovládacího programu Windows TerrorVista ukládá souřadnice naší krásné země, aby se tak pomstil majáku západní civilizace v Evropě. Jedině americký radar uhodne, kam to Mohamed vlastně namířil, a včas nám dá vědět, kde už nebude vhodné trávit dovolenou či navštívit příbuzné.

Jiří Křoví
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | E-mail | Web | 4. března 2007 v 10:12 | Reagovat

Moc hezký a zábavný.......80)

Mimochodem, jak to vypadá s tim přidáváním do oblíbených odkazů? Můžu či nemůžu?

2 -Rhi- -Rhi- | E-mail | Web | 4. března 2007 v 10:19 | Reagovat

Včera jsem ti posílala mejla... Došel či nedošel?

3 VerčaP VerčaP | Web | 4. března 2007 v 18:38 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama